קוניאק מדור לדור

קוניאק מדור לדור

אין משקה אלגנטי יותר מקוניאק, כהיל המופק מזיקוק יין באזור מוגדר בדקדקנות בדרום מערב צרפת. לארץ מגיעים סוגי קוניאק מבית Hine, משפחה העוסקת בייצור קוניאק כבר יותר מ-250 שנה

מספרים כי מלך בריטניה אדוארד ה-VII (בנה של המלכה ויקטוריה) היה ננזף לעתים קרובות בהיותו יורש העצר משום שבעת שהגישו לו קוניאק ישן ואיכותי, הוא רצה לשתות אותו בלי להמתין, מיד לאחר המזיגה:

– הוד מעלתך! נקטר שכזה! יש לתת לו להשתכשך בכוס. רק אז אפשר לשאוף בעדינות, באדיקות, ולבסוף. . .
– לשתות אותו!
– לא, הוד מעלתך, עדיין לא. . . לדבר עליו!

קוניאק הוא ברנדי (אלכוהול שהופק מזיקוק יין לבן) המיוצר רק בצרפת, באזור קוניאק, אזור שגבולותיו מוגדרים בדקדקנות בחוק מ-1909 ונמשך לאורך הנהר Charente עד האוקיינוס האטלנטי. בלב האזור (כ-500 ק"מ מדרום-מערב לפריס) שוכנות Jarnac, Segonzac ו-Cognac, כמובן, העיר שהעניקה את שמה לכהיל המופלא. הכרמים משתרעים על שטח של 800,000 דונם, והאזור מחולק לששה תת-אזורים: גרנד שמפיין, פטי שמפיין, בורדרי, פין בואה, בון בואה ו-בואה אורדינר. הקוניאק שמקורו בגרנד שמפיין  נחשב לאיכותי ביותר, אך לכל תת-אזור יש מאפיינים משלו המאפשרים לייצר בסופו של התהליך בלנדים מדהימים.

זן הענבים הנפוץ בקוניאק הוא Ugni blanc (טרביאנו), זן המבשיל באיטיות, עמיד בפני מחלות ומאפשר לייצר יין בעל חומציות גבוהה ושיעור אלכוהול נמוך. זנים נוספים הם Folle blanche ו-Colombard. את היין מזקקים בשני שלבים בדוד זיקוק מנחושת (אלמביק). בסופו של התהליך מתקבל נוזל צלול ברמת אלכוהול של כ-70% והוא זה שיהפוך לקוניאק במהלך היישון בחביות המיוצרות על פי המסורת מעץ אלון מיער Limousin או מיער Troncais. ההתבגרות ממושכת ובכל שנה מאבד הקוניאק כ-4% מנפחו בשל התנדפות האלכוהול, תופעה המכונה "חלקם של המלאכים". בחמש השנים הראשונות של ההתבגרות בחביות הבשומת מתעדנת והופכת לתוקפנית פחות, הנוזל הופך משקוף לצהוב ההולך ומתכהה, מתפתחים ניחוחות של עץ אלון, וניל ופרחים, והטעמים מתחילים להתעגל. המשקה המגיע אלינו אינו מבוקבק מחבית אחת – הוא מיומנות גבוהה של מומחים, של ה-maitres de chai, בעלי הסוד המיומנים המערבבים קוניאקים משנות בציר שונות, מחביות למיניהן, ממקומות שונים. הם מחליטים מתי, כמה ולמה, והם "הנכס" העיקרי של בתי הקוניאק. דירוג הקוניאק נקבע על פי גילו של המרכיב הצעיר בבלנד:

V.S. – Very Special – שנתיים לפחות
V.S.O.P. – Very Superior Old Pale – ארבע שנים לפחות
X.O. – Extra Old – הדירוג הגבוה ביותר, הקוניאק הצעיר בבלנד בן שש שנים לפחות, מכונה גם Napoleon

קוניאק Hine

מקורה של משפחת Hine בדרומה של אנגליה. ב-1791 שלח אבי המשפחה, שהיה סוחר בדים, את בנו Thomas, רק בן 16, ללמוד בצרפת. רצה הגורל ותומס התאהב בבת למשפחה של יצרני קוניאק מ-Jarnac שליד קוניאק וכשהיה בן 21 הם נישאו ונולדו להם ארבעה ילדים. כך מתחיל הפרק הצרפתי של משפחת Hine. הצעיר האנגלי היה רב כישרונות גם בתחום העסקי וכשמת חותנו, בחרה אלמנתו בתומס ולא באחד מילדיה לנהל את העסק המשפחתי. ב-1817 הוא קרא לבית הקוניאק (שפעל מ-1763) על שמו Thomas Hine & Co וכמה שנים לאחר מכן מת מדלקת ריאות. צאצאיו לדורותיהם המשיכו את דרכו והם שומרים על הסגנון הייחודי של Hine, יותר ממאתיים שנה לאחר לכתו. כיום הם מייצרים כ-600,000 בקבוקים בשנה רק מכרמים בגרנד שמפיין ופטי שמפיין ורק ברמות האיכות הגבוהות. חברת אנוטקה השיקה לא מכבר כמה סוגי קוניאק של Hine בהנחיית שגריר המותג Per Even Allaire:

H VSOP
Hine Hהתבגרות של 8 שנים לפחות, מ-8 סוגי קוניאק, מעודן ומאוזן

Rare VSOP
התבגרות של 10 שנים לפחות, רמת עידון ומורכבות גבוהות יותר, ערבוב של יותר מ-20 סוגי קוניאק

Domaine Hine Bonneuil 2006
מיוצר בשנות בציר טובות במיוחד, עשיר, פירותי, פרחוני

Antique XO
יותר מ-40 סוגי קוניאק שהתבגרו 10 שנים לפחות, מורכב, ניחוחות וטעמים של וניל, ליקיריץ, דבש ותבלינים, סיומת ארוכה

Triomphe Hine
triompheבלנד של יותר מ-50 סוגי קוניאק שהתבגרו 50 שנה בממוצע, פירותי, פרחוני, קרמל ועץ אלון, מורכב מאוד, קטיפתי, טעם מתמשך

Mariage Grand Champagne Crystal
12 סוגי קוניאק מהשנים 1921 עד 1959, ארומות של שקדים ופרחים, בחך: תבלינים, פירות מסוכרים ועץ אלון, סיומת ארוכה מאוד

Talent de Thomas Hine
כ-50 סוגי קוניאק מסוף המאה ה-19, באריזה ייחודית, הטופ של בית הקוניאק, מתקתק, קטיפתי

שימוש בקוניאק כמרכיב בקוקטיילים נחשב בעבר חילול הקודש, כיום זה נפוץ מאוד: מזגו מנה של קוניאק לכוס גבוהה עם קרח, מלאו במי טוניק עד הסוף והוסיפו פרוסת לימון. אפשר להכין קוקטיילים גם מקוניאק ויין מבעבע או מקוניאק, טריפל סק ומיץ לימון (סייד קאר).

Comments are closed.